Duurzaamheid en e-commerce zijn twee thema’s die de actualiteit beheersen. De opmars van online winkelen is nog versneld door de coronacrisis. Niet alleen kopen steeds meer Belgen online, het aantal pakketjes per Belg stijgt en het online aanbod wordt steeds breder. Dat zorgt voor een steeds groter debat over de duurzaamheid van e-commerce. Enerzijds zijn er discussies over het afval dat het verpakkingsmateriaal veroorzaakt, de overlast van bestelwagens die de steden doorkruisen, de zin en onzin van levering op dezelfde of de volgende dag en de impact van gratis retouren. Anderzijds zijn er ook onderzoeken waarin aangetoond wordt dat in een één-op-één vergelijking en in de juiste omstandigheden, e-commerce duurzamer kan zijn dan offline shoppen . Die omstandigheden situeren zich op een aantal vlakken: zo is er de gekozen levermethode, het type verpakking dat de webshop gebruikt, de keuze van het type voertuig, de efficiëntie van de route en daarnaast ook consument-specifieke zaken zoals de woonplaats (ruraal vs. stedelijk) en hoe de consument zich verplaatst naar een afhaalpunt (te voet of met de auto). Green Last Mile wil concrete antwoorden op het maatschappelijke debat over de duurzaamheid van e-commerce bieden.

Green Last Mile (e-Pack)
Met Green Last Mile (e-Pack) wil VIL webshops, logistieke dienstverleners en consumenten helpen om duurzame keuzes te maken. Hiervoor zal VIL een uniforme rekenmethode en tool ontwikkelen voor webwinkels en logistieke dienstverleners om de consument duidelijkheid te verschaffen over de impact van zijn logistieke keuzes voor verpakking en verzending.
Concrete activiteiten
- Bestaande kennis en (wetenschappelijke) consensus over duurzaamheid van de verschillende levermethodes (incl. retour) inzichtelijk maken en de impact van keuzes kwantificeren
- Transparantie verschaffen in de duurzaamheid van de verschillende verpakkingsmethodes en -materialen
- Opstellen van een uniforme rekenmethode voor de duurzaamheid van de verschillende levermethodes
- Het maken van een tool (basis voor webapplicatie) die webshops, platformen en logistieke dienstverleners toelaten de duurzaamheidsimpact van de verschillende lever- en verpakkingskeuzes duidelijk te maken aan consumenten
Praktisch
Start: januari 2022
Einde: september 2023
Projectdeelnemers
19 bedrijven: APCOA Parking, BD Logistics, Bleckmann, bpost, Cargo Velo, De Gele Flamingo, DHL Parcel, Foodbelgium, GLS, KissPlanet, Mondial Relay, Petrol Cave, PostNL, Proximus, RAAF, Runners Lab, Telenet, Torfs en Urbike.
Projectpartner: VITO
Meer weten?
Download hier de projectfiche of contacteer Geert Verbelen (geert.verbelen@vil.be)
Nieuws
- 28/10/2022 – Transport Media – VIL en Comeos ontwikkelen last-mile berekeningstool
- 28/10/2022 – Fashion United – VIL en Comeos lanceren tool om impact ‘last mile’ te berekenen
- 27/04/2022 – Professional Media Group – VIL wil e-commerce duurzamer maken
- 20/04/2022 – DVO – VIL wil e-commerce duurzamer maken
- 28/03/2022 – Made in Antwerpen – VIL wil e-commerce duurzamer en transparanter maken
- 25/03/2022 – Engineeringnet – Green Last Mile project moet e-commerce duurzamer maken
- 24/03/2022 – Retail – VIL wil e-commerce duurzamer maken
- 24/03/2022 – Eco Tips – VIL ontwikkelt tool om e-commerce duurzamer te maken